Lot pokazuje biało-czerwonego Dreamlinera

Lot pokazuje biało-czerwonego Dreamlinera na 100-lecie odzyskania niepodległości

W fabryce Boeinga w Everett zakończyło się właśnie malowanie najnowszego z Dreamlinerów w wersji 787-9. Wyjątkowa biało-czerwona maszyna zarejestrowana jako SP-LSC upamiętnia 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeszcze w tym miesiącu samolot zabierze pierwszych pasażerów

Biało-czerwone malowanie pokrywa cały kadłub samolotu. Wygląd maszyny inspirowany jest powiewającą polską flagą poruszaną przez pęd startującego samolotu. Na przednich drzwiach znajduje się obrys granic Polski. Po jednej stronie kadłuba widnieje napis „Dumni z niepodległości Polski”, a po drugiej „Proud of Poland’s Independence”. To pierwsze tego typu malowanie w historii Polskich Linii Lotniczych LOT.

Biało-czerwony Dreamliner o znakach rejestracyjnych SP-LSC jest trzecim z siedmiu zamówionych samolotów w większej wersji 787-9. Odrzutowiec zabiera na pokład 294 pasażerów (o 42 więcej niż mniejsza wersja 787-8).

Wyjątkowy biało-czerwony egzemplarz Dreamlinera będzie latał na trasach dalekodystansowych LOT-u do Ameryki Północnej i Azji. Na tym samolocie – podobnie jak na wielu innych maszynach LOT-u – pojawi się także logo programu Niepodległa, które jest elementem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Do końca 2019 r. LOT będzie posiadał we flocie 15 Dreamlinerów (osiem w wersji 787-8 i siedem 787-9). W sumie w czerwcu LOT odbierze z fabryki Boeinga dwa samoloty w specjalnym malowaniu: B787-9 Dreamliner i B737 MAX 8.

źródło: mat. prasowe


Europe-China Economic and Trade Forum
Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie