Lufthansa wraca na lotniska od Wenecji po Bari

Lufthansa

Lufthansa szykuje  wielki powrót do Włoch: 173 loty tygodniowo!

Rejsy rozłożą się  na 14 włoskich lotniskach. Lufthansa rozpocznie je od 15 czerwca. Ta data będzie oznaczać zdecydowaną rozbudowę sieci po przerwie spowodowanej pandemią.

„Włochy powracają jako najważniejszy kraj europejski dla Grupy, po rynkach krajowych – podkreśla Steffen Weinstok. Starszy dyrektor sprzedaży Italy & Malta Lufthansa Group przedstawił ofertę i plany firmy.  „Dzięki ofercie 173 lotów tygodniowo  staramy się zaspokoić potrzeby, pracę i wypoczynek naszych pasażerów. Co za tym idzie, może w niewielkim stopniu, ale dołożymy nasze wsparcie do wznowienia gospodarki kraju ”.

Program lotów

Od 15 czerwca liczba rejsów do miast docelowych obecnych  już w programie zwiększy się. Natomiast połączenia do Wenecji, Bolonii, Turynu, Palermo, Florencji, Bari, Werony, Cagliari i Brindisi zostaną przywrócone. Loty dodane do pierwszych czterech tras krajowych z Florencji będzie obsługiwała linia Air Dolomiti. Natomiast w przypadku tras międzynarodowych, oprócz głównych niemieckich lotnisk, niektóre rejsy zostaną przywrócone do Zurychu, Brukseli i Wiednia.

Ogólny plan

W sumie Lufthansa osiągnie 2000 połączeń tygodniowo. Samoloty polecą do ponad 130 miejsc na całym świecie. Możliwości podróży dla wszystkich pasażerów Grupy Lufthansy znacznie się rozszerzą. Na lotniskach i w samolotach będą obowiązywały ograniczenia. Dodatkowe loty na drugą połowę czerwca są już w systemie rezerwacji. Dlatego już obecnie można je bukować.

foto: Pixabay