Myślami blisko Lata – kiermasz turystyczny

Kiermasz Lato

Choć za oknem zimowa aura, trwają już przygotowania do jubileuszowych XX Kiermasz Turystyki i Wypoczynku Lato 2015. W wiosenny weekend w dniach 17-19 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie zainaugurowany zostanie sezon letni na Mazowszu, a miłośnicy podróży i wszyscy zainteresowani turystyką będą mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji.

Wydarzenie skierowane jest do osób, które szukają pomysłu na letnie wakacje, weekendowy wyjazd lub chcą poznać ciekawe miejsca, które w nadchodzącym sezonie warto odwiedzić z rodziną, przyjaciółmi, czy w gronie znajomych zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu.

Kiermasz Lato to wydarzenie, w czasie którego ofertę zaprezentują gminy, powiaty, miasta, regiony, hotele, pensjonaty, uzdrowiska, a także atrakcje turystyczne, szlaki i lokalne stowarzyszenia. Będą także biura podróży, których przedstawiciele będą zachęcać do wycieczek zarówno po Polsce, ale też tych zagranicznych. Dla odwiedzających, którzy lubią samodzielnie zorganizować wakacje, pomocne będzie zapoznanie się z propozycjami wydawnictw turystyczno-podróżniczych, czy ofertą przewoźników.

Podczas Kiermaszu Lato odbywa się wiele atrakcji. Na scenie targowej przewidziane są występy zespołów tanecznych i wokalnych oraz pokazy sportowe. Chętni będą mogli wziąć udział w licznych konkursach na stoiskach wystawców, a na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody. Na terenie Eventu Rowerowego zorganizowanego na stoisku Green Velo, promującego Wschodni Szlak Rowerowy, odbędą gry i zabawy sportowo-rekreacyjne. Na najmłodszych gości targowych czekać będą atrakcje w „Bajkowym Świecie”.

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2015 sprawują: Tomasz Jędrzejczak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki; Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego; Rafał Szmytke – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Paweł Niewiadomski – Prezes Polskiej Izby Turystyki.


IT&CMA