Postaw kropkę nad i… popłyń po Wiśle

Popłyń po Wiśle

Od 30 kwietnia br. warszawianie i turyści odwiedzający stolicę, będą mogli skorzystać z nowej, interesującej oferty spędzania wolnego czasu, zaproponowanej przez spółkę Po Wiśle: rejsów pasażerskich nowoczesnymi, kameralnymi  i ekskluzywnymi statkami. Statki to również miejsce do organizowania spotkań biznesowych i towarzyskich w ciekawej formule. 19 kwietnia br. w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji Miejsce w Porcie Czerniakowskim, odbył się uroczysty chrzest pierwszego statku, któremu nadano imię KROPKA. Matką chrzestną KROPKI została, od dzieciństwa blisko związana z Warszawą, aktorka Laura Łącz. Po chrzcie odbyły się rejsy pokazowe.

W ostatnią sobotę kwietnia kameralny statek KROPKA rozpocznie godzinne rejsy pasażerskie po Wiśle na trasie Starówka (Bulwar im. Jana Karskiego) – Gruba Kaśka – Starówka (Bulwar im. Jana Karskiego). W planach są dodatkowe trasy: do Młocin, rejsy Natura (bobry, ptaki, przyroda), zwiedzanie portów warszawskich, a po otwarciu śluzy – rejsy nad Zalew Zegrzyński. Drugi statek – KRESKA – rozpocznie rejsy  w połowie maja. Bilety na rejsy będzie można rezerwować i kupować przez Internet na stronie www.po-wisle.pl a także bezpośrednio na statkach (w przypadku wolnych miejsc). Cena jednego rejsu to 47 zł dla osoby dorosłej. Bilety poza sezonem, dla dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych i rodzinne, będą oferowane ze zniżkami. Rozkład rejsów będzie dostępny na stronie www.po-wisle.pl.

Popłyń po Wiśle
– Pomysł naszych rejsów narodził się z miłości do miasta, w którym żyjemy i naszej pasji do żeglugi. Wisła z roku na rok przechodzi na naszych oczach wielką metamorfozę. Plaże, przystanie, bulwary, nabrzeża są porządkowane i odpowiednio wyposażane, a sama woda jest coraz czystsza. Sprzyja to rozwojowi rekreacji, co widać po tysiącach warszawian spędzających tu czas w sezonie       i, z roku na rok, zwiększającej się liczby turystów. Wpisując się naszą ofertą w przestrzeń publiczną, chcemy nadać turystyce wiślanej i białej flocie nowy wymiar, a także podnieść świadomość społeczną na temat Wisły i tego, co ma do zaoferowania na jej warszawskim odcinku, a ma wiele. Podczas rejsów można podziwiać wspaniałą panoramę Warszawy i atrakcyjne miejsca: Starówkę, Powiśle, Park Fontann, Centrum Nauki Kopernik, warszawską Syrenkę, Stadion Narodowy, „Grubą Kaśkę”, wiślane bulwary, porty i mosty, zarówno nowoczesne budowle, jak i dzikie naturalne plaże lub wyspy, pełne flory i fauny.  Mieszkańcy stolicy mogą spędzić u nas wolny czas i odkryć Wisłę na nowo, w komfortowych warunkach, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem, nie tylko w weekendy. Naszym marzeniem jest, aby rejsy po Wiśle stały się obowiązkowym punktem programu dla każdego turysty odwiedzającego Warszawę – mówi Maciej Szałęga, prezes zarządu Po Wiśle Sp. z o.o.

KROPKA i KRESKA –  nowoczesne, kameralne  i ekskluzywne 12-osobowe statki  z przestronnym  pokładem słonecznym zapewniają  pasażerom komfort dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i nowym technologiom. Posiadają eleganckie, minimalistyczne, ogrzewane wnętrze z wygodnymi kanapami, barem, zapleczem gastronomicznym i toaletą. Na trapie rufowym można ustawić grill. Nowoczesny sprzęt multimedialny, nagłośnienie i oświetlenie sprawi, że każde, wzbogacone nimi spotkanie lub impreza, pozostanie na długo w pamięci gości. Konstrukcja wykonana jest z niezwykle trwałych i odpornych materiałów, posiada wszelkie certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo pasażerów i gości oraz gwarancję producenta. Statki są zaprojektowane w sposób umożliwiający swobodną komunikację osobom na wózkach inwalidzkich. Zostały zbudowane w augustowskiej stoczni Holiday Boat Daniela Wałamaniuka, firmie z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i wykonywaniu tego rodzaju konstrukcji.

Popłyń po Wiśle
– Oprócz oferty rejsów pasażerskich stworzyliśmy niebanalną formułę  organizacji spotkań towarzyskich i biznesowych, jakich jeszcze w Warszawie nie było. Oferujemy idealne miejsce na plenerową imprezę na wodzie.  Można tu spotkać się z klientami, zorganizować firmową burzę mózgów, szkolenie, warsztaty kulinarne, wycieczkę edukacyjną dla dzieci, kinderbal, uczcić ważne wydarzenie z rodziną i przyjaciółmi przy wykwintnym obiedzie lub kolacji,  wręczyć ukochanej pierścionek zaręczynowy, spędzić niezapomniany wieczór panieński i kawalerski a nawet urządzić kameralne wesele, lub po prostu wybrać się z przyjaciółmi na rejs według własnej trasy. Pomysłów jest mnóstwo, jesteśmy otwarci na potrzeby każdego naszego klienta – podkreśla Dariusz Witecki, wiceprezes zarządu Po Wiśle Sp. z .o.o.

Według badania zachowań i opinii, przeprowadzonego od lipca do września 2015 r. na zlecenie Urzędu m.st. Warszawa, 82 proc. respondentów dobrze ocenia zmiany, które nastąpiły nad Wisłą      w Warszawie w ciągu ostatnich 10 lat. Badani najlepiej oceniają te zmiany, które są odpowiedzią na ich potrzeby i uwzględniają dotychczasowe oddolne zasady korzystania z przestrzeni. Przywracanie Wisły Warszawie jest procesem długofalowym i opartym o współpracę m.in. samorządu, organizacji pozarządowych i biznesu. Coraz większe zmiany infrastrukturalne pociągają za sobą pozytywne zmiany społeczne. W tym świetle oferta spółki Po Wiśle doskonale wpisuje się we wspólną przestrzeń i współodpowiedzialność za wyjątkową „dzielnicę Wisłę”.


InvestPro Poland Warsaw 2019
IT&CMA