Turystyka na Goa otwarta dla biznesu krajowego

Po miesiącach blokady Goa otworzyło się dla turystów krajowych 2 lipca 2020 roku. Ponad 250 hoteli wznowiło działalność w tym stanie.

Jak powiedział minister turystyki Goa Manohar Ajgaonkar hotele te uzyskały zezwolenie Departamentu Turystyki. Muszą przestrzegać standardowych procedur bezpieczeństwa wprowadzonych przez rząd stanowy.

– Zdecydowaliśmy się zezwolić podróżującym w kraju na wjazd na Goa od 2 lipca, pod warunkiem, że będą oni spełniać określone normy – powiedział Ajgaonkar. Decyzję  podjął rząd pod przewodnictwem premiera Pramoda Sawanta. Państwo, którego znaczna część gospodarki napędzana jest przez turystykę,  zamknęło się dla turystów 25 marca.  Wprowadziło wtedy ogólnokrajową blokadę z powodu koronawirusa COVID-19.

Podróżujący do stanu Goa będą musieli przestrzegać procedur:

  • Turyści muszą mieć ujemny certyfikat COVID-19 zrobiony w 48-godzinnym przedziale czasowym lub poddać się obowiązkowym testom.
  • Turyści trafią do odpowiedniego hotelu, w którym zarezerwowali miejsce. Będą musieli pozostać w hotelu, dopóki nie zostaną przetestowani i nie zostaną ogłoszone wyniki.
  • Goście, którzy uzyskają wynik pozytywny, będą mieli możliwość powrotu do swoich stanów lub pozostania w Goa na leczenie.
  • Turyści muszą obowiązkowo wstępnie zarezerwować pobyt w hotelach, które uzyskały zgodę działu turystycznego.
  • Hotele i kwatery prywatne, które nie zostały zarejestrowane do ponownego otwarcia firmy, nie będą mogły przyjmować gości ani oferować rezerwacji online.

W efekcie rząd zapowiada rozprawę z niektórymi hotelami i pensjonatami. Chodzi o niezarejestrowane firmy, które  oferują możliwości pobytu za pośrednictwem aplikacji. Turyści, którzy przebywali nielegalnie w niezarejestrowanych hotelach zarezerwowanych za pośrednictwem usług agregujących aplikacje lub w pensjonatach, nie będą przyjmowani. Takie działania są  nielegalne.