TTG Polska Dziennik Turystyczny

Twierdza Modlin za półdarmo

Twierdza Modlin za półdarmo

Twierdza Modlin za półdarmo to akcja, która odbędzie się w dniach 20 i 21 września w największej, najlepiej zachowanej i najpiękniejszej fortecy w Polsce. Wśród atrakcji: zniżki w hotelach, restauracjach i obiektach zabytkowych, darmowe zwiedzanie z przewodnikiem, kino plenerowe, bieg uliczny i wielka rekonstrukcja obrony Twierdzy Modlin.

Kulminacyjnym punktem programu będzie długo oczekiwana rekonstrukcja obrony Twierdzy Modlin z września 1939 r., która odbędzie się w niedzielę, 21 września o godz. 15.00 przy Bramie Północy – jednym z najstarszych zabytków w Twierdzy Modlin.

Dzień wcześniej będzie okazja, aby dogłębnie poznać fortecę z przewodnikiem wybranym przez siebie szlakiem: francuskim, rosyjskim, filmowym lub dla dzieci.

Po zwiedzaniu na ekranie zobaczymy, jak magia kina zmienia rzeczywistość. Planowana jest darmowa projekcja „CK Dezerterów” – kultowej komedii, która (jako jedna z wielu produkcji) powstawała w Twierdzy Modlin. Seans odbędzie się przy Bramie Poniatowskiego, która wielokrotnie występuje w filmie. Twierdza znana jest także z „Bitwy Warszawskiej” Hoffmana.

Dodatkowo uczestnicy akcji przez cały weekend mogą liczyć na zniżki w hotelach, restauracjach i obiektach zabytkowych. Szczegóły na www.nowydwormaz.pl/zapoldarmo i www.facebook.com/zapoldarmo.

Twierdza Modlin – położona 34 km na północ od Warszawy i sąsiadująca bezpośrednio z lotniskiem w Modlinie jest największą i najlepiej zachowaną twierdzą w Polsce, porównywalną jedynie z Verdun. Podczas II wojny światowej broniła się dzień dłużej niż stolica. To tu znajduje się najdłuższy budynek w Europie – koszary obronne o długości ponad 2 km. W przeszłości pełniła funkcję odrębnego wojskowego miasteczka. Oprócz obiektów militarnych znajdziemy tu m. in. kasyno oficerskie, bloki mieszkalne dla żołnierzy carskiej armii, dawną pralnię czy piekarnię.

Akcję organizują Miasto Nowy Dwór Mazowiecki, Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek i partnerzy.

Źródło: Onet
foto: Klemens/Wikimedia

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *