Hiszpański sąd: nie dla paszportów covidowych w klubach nocnych

Flaga Hiszpanii

Fot. Pexels

Sąd Najwyższy w Andaluzji orzekł, że ​​obowiązkowe paszporty covidowe w klubach nocnych są dyskryminacją i naruszeniem prawa obywateli do prywatności.

The High Court of Justice of Andalusia (TSJA) odrzucił rządowy plan, zgodnie z którym paszporty COVID-19 byłyby obowiązkowe, aby odwiedzać zamknięte kluby nocne. Uznał, że wprowadzenie obowiązku posiadania paszportów zdrowia w klubach nocnych znajdujących się w pomieszczeniach jest dyskryminacją i naruszeniem praw obywateli do prywatności.

Zgodnie z planem rządu regionalnego Andaluzji, ogłoszonym w zeszłą środę, aby odwiedzić każdy klub nocny w Andaluzji, wymagany byłby certyfikat EU Digital COVID, negatywny wynik testu PCR lub negatywny test na przeciwciała.

Chociaż początkowo oczekiwano, że środek zostanie wdrożony już w czwartek, został wstrzymany zaledwie dzień po ogłoszeniu.  bezpieczeństwo prawne” przed wykonaniem. Decydujące orzeczenie sądu oznacza, że ​​w ogóle nie wejdzie w życie.

W zeszłym miesiącu hiszpański Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ścisły lockdown – narzucony w kraju przez rząd centralny podczas pierwszej fali pandemii w 2020 roku – był również niezgodny z konstytucją.


ASEAN Tourism Forum