Indie wspierają turystykę rejsową

Indie

Shri Gangapuram Kishan Reddy, minister turystyki, kultury i rozwoju Regionu Północno-Wschodniego w rządzie Indii powiedział, że turystyka rejsowa jest jednym z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się sektorów branży turystycznej.

A promocja turystyki rejsowej może pomóc m.in. społecznościom rybackim znaleźć inne możliwości utrzymania i uzupełnić swoje dochody.

Shri Gangapuram Kishan Reddy poinformował, że jego resort wspiera infrastrukturę turystyczną, rozbudowując porty i terminale wycieczkowe, latarnie morskie i trasy rejsów rzecznych oraz kupując promy. Dodał również, że rząd pracuje nad rozwojem dedykowanych terminali dla pasażerów rejsów wycieczkowych i statków wycieczkowych.

Odnosząc się do potrzeby stworzenia polityki turystycznej całych Indii, minister powiedział: „Pracujemy teraz nad utworzeniem kompleksowej krajowej polityki turystycznej.” Wezwał też przedstawicieli branży do przygotowania odpowiedniej mapy drogowej dla rozwoju turystyki rzecznej w Indiach i stworzenia planu działania dotyczącego rejsów rzecznych.