Ryanair ostrzega: na wakacje wzrosną ceny biletów lotniczych

Ryanair

Fot. Pixabay

Michael O’Leary, szef irlandzkiej linii lotniczej Ryanair, przewiduje wakacyjną podwyżkę cen biletów lotniczych. Wzrost cen spowodowany ma być dużym zainteresowaniem europejskimi wakacjami w ciepłych miejscach.

‚Szef linii lotniczej Ryanair gościł w jednym z odcinków programu „BBC Today”, gdzie przyznał, że do czerwca ceny biletów lotniczych będą niższe w porównaniu do sezonów sprzed pandemii. Zapowiedział jednak, że ceny wzrosną w okresie letnim.

– Wydaje nam się, że w tym szczytowym okresie letnim ceny będą wyższe, ponieważ jest duży popyt na europejskie plaże i te wzrosty cen będą kontynuowane – mówił Michael O’Leary.

Podniesienie cen biletów ma zrekompensować linii lotniczej straty spowodowane wojną w Ukrainie oraz pandemią koronawirusa. Firma odnotowała roczne straty w wysokości 355 mln euro. Konflikt w Ukrainie spowodował dodatkowo światowy wzrost cen ropy, a dostawy paliw z Rosji mogą ulec zakłóceniu.

Szef irlandzkiej linii lotniczej zapowiedział, że zimą ceny biletów lotniczych powinny zostać obniżone. – Myślę, że w czasie przyszłej zimy ceny będą niskie. Jest jednak zbyt wcześnie, aby o tym mówić. Wyraźnie widać, że może nastąpić spowolnienie gospodarcze. – mówił O’Leary w „BBC Today”.