Zamiast hotelu Mercury niezwykły biurowiec Q22

Spółka Echo Investment realizuje budowę 155-metrowego biurowca Q 22 zlokalizowanego w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej.

Swoim kształtem biurowiec Q22 będzie nawiązywał do wyglądu kryształu. Jego nazwa też wywodzi się od kryształu: Q jak quartz, czyli kryształ o przejrzystej i doskonałej strukturze.

155-metrowy biurowiec Q22 będzie oferował blisko 50 000 mkw. powierzchni biurowej. Powstanie on w miejscu rozebranego hotelu Mercure. Wszystkie materiały uzyskane podczas rozbiórki budynku zostały poddane recyklingowi – w ten sposób uzyskano 1 500 ton stali i 25 000 ton betonowego kruszywa.

Projekt budynku powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska.

„Rozpoczynamy realizację najwyższego i największego projektu w historii Echo Investment. To wyjątkowa inwestycja. Nie tylko za sprawą świetnej lokalizacji, ale również dzięki niezwykłemu projektowi architektonicznemu autorstwa prof. Stefana Kuryłowicza. Jestem przekonany, że Q22 wyznaczy nową jakość na biznesowej mapie Warszawy”. – mówi Piotr Gromniak, Prezes Zarządu Echo Investment.

Biurowiec Q22 to budynek przyjazny dla jego użytkowników, oferujący najnowsze rozwiązania funkcjonalne. To miejsce, które stanie się wizytówką każdej firmy podkreślając jej prestiż. Q22 to także udogodnienia dla użytkowników – restauracja, fitness, parking i szatnie dla rowerzystów, nowoczesne rozwiązania dla właścicieli urządzeń mobilnych, odpowiednie zaplecze socjalne. Q to Quality – czyli jakość projektu i jego wykonania. Q to także ładunek, z jakim ten biurowiec będzie oddziaływać na miasto.

Zakończenie realizacji biurowca zaplanowano na I kwartał 2016 roku. Wartość inwestycji to 500 mln PLN.

JEN


ASEAN Tourism Forum