Zasłonięte usta i nosy na wyspie Nosy Be

Rząd Madagaskaru ogłosił, że wyspa Nosy Be ponownie otworzy się dla międzynarodowych turystów 1 października 2020 roku. Wszyscy pasażerowie muszą przedstawić bilet lotniczy w obie strony. Ponadto podróżni nie mogą podróżować poza Nosy Be.

Przy wjeździe turyści muszą okazać negatywny wynik testu COVID-19, a na lotniskach obowiązują standardowe procedury kontroli stanu zdrowia. Dodatkowo wymagana jest 14-dniowa kwarantanna.

Na Madagaskarze liczba nowych przypadków spadła z poziomu szczytowego w lipcu i obecnie utrzymuje się na stałym poziomie. Loty międzynarodowe pozostają jednak wciąż zawieszone.

Władze skróciły natomiast godzinę policyjną w stolicy. Obecnie obowiązuje ona od 11:00 do 16:00. Ponadto każdy ma obowiązek zasłaniania nosa i ust, a brak maseczki w miejscach publicznych może skutkować 24 godzinnym aresztem.

Wyspa Nosy Be leży przy północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru, w prowincji Mahajanga. Nosy Be oznacza w języku malgaskim „duża wyspa”. Niegdyś nosiła nazwę Assada, nadaną podczas kolonizacji na początku XVII w. Nosy Be jest największym i najbardziej obleganym regionem turystycznym Madagaskaru.

źródło: eTn

foto: unsplash


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!